Yabancı dil öğrenme bildirgesi!

Yabancı bir dili öğrenmek imkânsız görünebilir. Yeni bir dile hâkim olmak genellikle insanların birkaç yılını alır. Fakat bir dili çabucak öğrenmeninde yolları vardır. Birkaç yararlı püf noktayla bir dili öğrenmek için gereken zamanı önemli ölçüde kısaltın.İmmersiyon yöntemini kullanın. Hedef dilin konuşulduğu ülkeyi ziyaret edin ve o kültürün içine girin. Bu, dili öğrenmenin diğerlerinden en hızlı yoludur ama her zaman mümkün değildir. Eğer yabancı bir ülkeye gidemiyorsanız, kendi ülkenizde öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir yere takılın. O dili konuşanlarla arkadaş olun ve onlarla zaman geçirerek dili öğrenin. Bu zaman zarfında olabildiğince kelime ezberlemeye çalışın, çünkü kelimeler dillerin vazgeçilmez anahtarıdırlar.
Hedef dilde yayımlanan filmleri ve kanalları izleyin. Aşina olduğunuz ifadeleri anlayabilmek için her gün en az 1-2 saat izlemeye çalışın. Duyduğunuzu dikkatlice dinleyin ve yerli konuşmacıların doğal aksanını, kelime tonlamasını ve temposunu taklit etmeye çalışın.
Sürekli olarak dil MP3 ve CD'lerini dinleyin. Araba sürerken, bir şeyler taşırken, yürürken ya da evde dolaşırken MP3 dinleyin. Duyduğunuz kelimeleri tekrar etmeye çalışın. Mümkünse bunları bütün gün dinleyin. Kendinizi hedef dile ne kadar bırakırsanız o kadar hızlı öğrenirsiniz.
Hedef dilin kelimelerini öğrenin. Her dilde hemen öğrenilmesi gereken 50-100 civarında kelime vardır. Bu temel kelimeler edatları, soru kelimelerini, sıfatları ve birkaç ismi içerir. Bu kelimeleri öğrenmek parçadaki çoğu kelimeyi içerikten anlamanıza yardımcı olur.
Kelime ve deyim kitaplarından çalışın. Kelime listelerini ezberleyip düzenli bir şekilde onları tekrar edin. Yeni kelime ve deyimleri sessizce değil sesli bir şekilde çalışın. Kelime listelerini 2 hafta boyunca her gün gözden geçirin. Ardından 3 hafta sonra kelimeleri yeniden gözden geçirin. Bir sözcük grupları kılavuzunu nereye giderseniz yanınızda taşıyın ve onu mümkün olduğu kadar okuyun.

Dikkat edilirse beş maddelik bir dil öğrenme bildirgesinde onbeş kez kelime vurgusu yapılmıştır.
Buda dil öğrenmede kelime ezberlemenin ne kadar önemli ve hayati olduğunu gösteriyor.
Bir dili öğrenmek için, minimum olarak gündelik hayatta kullanılan kelimelerini bilmek zorundayız.
Bu nedenle hazırlanmış olan kelime ezberleme seti, günde bir saat bir ay boyunca ciddi bir kelime dağarcığı oluşturacaktır.


Saygılarımızla
kelimeezberleme.com
Medya Bilişim ve Eğitim Teknolojileri

Satın almak istiyorum


İngilizce kelime iletişim
0212 879 05 15
Mesai saatleri 09.00-18.00

para iade garantisi veriyoruz...