Yediden yetmiş yediye İngilizce öğrenememek!!!


BİR SAATTE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ?

Elbette sadece bir saatte İngilizce öğrenmek mümkün değil, ama!

Yabancı dil ve özellikle İngilizce ile ilköğretimde tanışmaya başlıyoruz ve yetmişimize kadar bu dili öğrenmek için çaba sarf ediyoruz.

Kurslara gidiyoruz, seminerlere katılıyoruz, özel dersler alıyoruz, turistik işlerde çalışıyoruz, evde İngilizce konuşma kararı alıyoruz, İngilizce yayın yapan TV kanalları izliyoruz, İngilizce albümler dinliyoruz. Ama bir türlü İngilizce sorununu çözemiyoruz. Grameri çok iyi öğreniyoruz ama kelime ezberleyemiyoruz, kelime ezberleyemediğimiz içinde ne konuşulanları anlayabiliyoruz, nede okuduğumuzdan bir şey anlayabiliyoruz. Konuşmaya gelince "şimdi değil, sonra sonra" bahaneleri ile geçiştiriyoruz.

Her seferinde yeni kararlar alıyoruz, her seferinde yeniden başlıyoruz. Her şeyi öğreniyoruz da, şu kelime ezberleme işi olmazda neredeyse "şıkır şıkır" İngilizce konuşacağız.


Gelin bir karar daha alalım; her gün kendimize bir saat zaman ayıralım ve bunu sadece bir ay sürdürelim.


Telif ve Marka Patent sahibi Medya Bilişim Teknolojileri (MEDIALINE) olan ve T.C. Kültür Bakanlığı onaylı kelime ezberleme serisinin ilk iki ürünü, "Genel İngilizce Kelime Ezberleme Seti" ve "SBS İngilizce Kelime Ezberleme Seti" satışa sunulmuştur. Setlerimizde bulunan kelimelerin tamamı telaffuzlu bir şekilde hazırlanmıştır. Sadece okuyarak veya yazarak değil, duyarakta kelimeyi ezberleyeceksiniz.

Setlerin Öğretim Metodu
Ders ders çalışma: Bu sistemde ilk kelime grubu 20 kelimeden oluşmakta, sonraki gruplar önceki 20 kelime ile yeni 20 kelime yani; toplam 40 kelimeden oluşmaktadır. Bir sonraki grup bir önceki gruptaki yeni 20 kelimeyi içermektedir. Buda kelimeleri pekiştirmeniz için idealdir.

Karışık çalışma: Burada her bir kelime grubu tamamen benzersiz kelimelerden oluşmaktadır. Hiç bir kelime grubunun bir diğer grup ile ilgisi yoktur. Kelimeleri öğrendiğinize inandığınızda bu sistem ile kendinizi test edebilirsiniz.

Oyunlar: Her bir kelime grubu beş farklı oyunla ezberletilmeye çalışılıyor. Bu beş farklı oyun sıra ile; telaffuzlu karşılığını bulma, kelime eşleştirme, kelime yazma, zamana karşı yarış, hafıza kartlarından oluşmaktadır. Bir kelimenin ezberlenemebilmesi için beş farklı yöntem uygulanmıştır. Bu oyunlar tüm kelime gruplarında kullanılmaktadır. Dolayısı ile tüm kelimelerin telaffuzları mevcuttur. Örnek talaffuzlar için sitemizdeki "Demo Oyunlar" linki tıklanabilir.

Genel İngilizce Seti
4 CD ve kullanım kılavuzundan oluşan setimizin ilk 3 CD’si bölümlendirilmiş kelime oyunlarından oluşmaktadır. 1. CD'de İngilizce'de ençok kullanılan 3600 kelime yer almaktadır. 2. CD'de fiiller, sıfatlar ve zarflar yer almaktadır. 3. CD'de kurgusal (numbers, animals, colours, family, health vb gibi) kelime grupları yer almaktadır. 4. CD’miz 200 bin kelime ve 5 farklı öğrenme yönetimi içeren bir sözlükten oluşmaktadır. İlk 3 CD’mizi bilgisayarınıza takarak çalışacak, 4. CD’mizdeki programı ise bir sefere mahsus kurmanız gerekecektir.

İlköğretim (SBS) İngilizce Seti
4 CD ve kullanım kılavuzundan oluşan setimizin ilk 3 CD’si bölümlendirilmiş kelime oyunlarından oluşmaktadır. 1. CD'de Milli Eğitim Bakanlığı müfredatındaki 6. Sınıfın 16 ünitesine ait kelimeler ünite ünite yer almaktadır. 2. CD'de Milli Eğitim Bakanlığı müfredatındaki 7. Sınıfın 16 ünitesine ait kelimeler ünite ünite yer almaktadır. 3. CD'de Milli Eğitim Bakanlığı müfredatındaki 8. Sınıfın 16 ünitesine ait kelimeler ünite ünite yer almaktadır. 4. CD’miz 200 bin kelime ve 5 farklı öğrenme yönetimi içeren bir sözlükten oluşmaktadır. İlk 3 CD’mizi bilgisayarınıza takarak çalışacak, 4. CD’mizdeki programı ise bir sefere mahsus kurmanız gerekecektir. SBS 6, 7 ve 8. sınıflardaki sınavlarda %80 kelime bilgisinin sorulduğu dikkate alındığında setle yapılan çalışma sonucunda çok ciddi bir başarı sağlanacağı kaçınılmazdır.


Günde bir saat, bir ay boyunca bu set kelime haznenize inanılmaz katkı sağlayacaktır.
Buda sizde kelime ezberleme güveni oluşturacaktır.


Saygılarımızla
kelimeezberleme.com
Medya Bilişim ve Eğitim Teknolojileri (MEDIALINE)

Satın almak istiyorum


İngilizce kelime iletişim
0212 879 05 15
Mesai saatleri 09.00-18.00

para iade garantisi veriyoruz...